משמעות הצבעים

למעבר מהיר לצבע, ליחצו על אחד הצבעים הבאים:

 

שחור כחול חום צהוב אפור ירוק מג 
כתום ורוד סגול אדום    

 

אדום -  צבע זה הוא סמל חיים, חוזק וירטואליות. חיות, הישרדות, חומריות, צ'אקרת הבסיס. אדמה, קיבעון, מעלה חיוניות,משפר את מחזור הדם ממריץ ועוצמתי. צבע זה מכונה גם בשם "הממריץ הגדול ו "אב החיוניות" ,מסמל את הפוריות ברוב התרבויות הוא מייצג את העיקרון הזכרי. אצל הסינים הוא משמש כצבע השמש אשר לו מייחסים כוחות רבי עוצמה.הוא סמל אוניברסאלי להתחדשות ולאלמוות..

חזרה למעלה

 

חום-  חום הינו צבע האדמה. נותן הרגשת תמיכה ביטוי של מרכז ותמיכה, קרקוע. מראה על ריאליות.

חזרה למעלה

 

כתום - צבע השמחה והאושר,סמל האנרגיה הנשית,אנרגיה, מיניות, זרימה-גמישות. צבע מעורר אנרגיה מינית, צבע של יצריות ויצירתיות. כתום מאפשר לנו ליצור איזון בין הגוף הפיסי לגוף הרוחני משחרר מחשבות ורגשות ונותן את יכולת לגוף לנוע בקלילות. מפיג דיכאון. כתום הוא גם צבע של למידה והתנסות.

חזרה למעלה

 

צהוב-  צבע השמש, מחמם אותו ומשמש לאחד מיסודות הישרדותנו. צבע צהוב הוא סמל השכל והאינטלקט.  כמו מייחסים לו  את התכונות הבאות: חריצות, כוח, אגו, דימוי עצמי, תקשורת, היחסים שלי עם העולם החיצון, צבע של עליזות וקלילות, מאזן בלבול נפשי, משפר את מצב הרוח. נותן אנרגיה לשרירים, ומאפשר להתפטר ממחשבות שליליות היכולות לגרום למצבי רוח דיכאוניים.

חזרה למעלה

 

ירוק - ירוק הוא צבע האיזון, ההרמוניה והסימפטיה ועל כן יש לו כוח  להביא  את האנרגיות החיוביות והשליליות שבאדם לאיזון.  לירוק היכולת לאזן את שלושת ההיבטים שבהווייתו של האדם, היינו, גוף, נפש ורוח, וכך ליצור שלמות, צמיחה, רוגע, חידוש, חשוב לציין: צבע ריפוי ראשי המחזיר איזון פיזי נפשי.

חזרה למעלה

 

כחול - צבע הכחול  הוא צבע שבדתות רבות מכירים כ-"מלכת השמיים". צבע שניתן לאלים ולכוחות המיוחסים לשמיים. מסמל השראה, מסירות, ביטוי עצמי, משכך ומרגיע, מעלה השראה, הבנה רוחנית, יוצר הרמוניה, משרה שלוה, מאפשר זרימה. מפיג מתח, פחד, דפיקות לב מואצות ונדודי שינה. צבע בעל השפעה טובה על הסובלים מיתר לחץ דם.

חזרה למעלה

 

טורקיז - צבע הטורקיז עוזר לחיזוק המערכת החיסונית, וכן להרפיה המקנה תחושת הגנה, מופיע הרבה בקמיעות כנגד עין הרע.

חזרה למעלה

 

סגול - צבע זה הוא סמל  מלכות וכוח הכמורה. אינטואיציה, העין השלישית, מרגיע פחדים, מעניק שקט ושלווה, טוב למע' העצבים ולמחלות נפש, מפתח את הצד הרוחני. צבע המכיל בו את האנרגיות הנשיות והזכריות ולכן הוא ניחן בתכונה לאיזון בין המרץ הגברי והרגיעה הנשית.

חזרה למעלה

ורוד - צבע היצירתיות בכל גדולתה ועצמתה,אהבה, נתינה, שפע. צבע של קבלה - לדעת לקבל, צבע המזמין זוגיות ואהבה.
צבע מרגיע.
חזרה למעלה

לבן -  צבע זה  מצביע על טוהר ותמימות, הצניעות, הקדושה והגאולה. צבע ההארה. הלבן כולל את כל הצבעים ולכן מרפא הכל,  ניקיון, מפתח יכולת פיזית ואנרגטית ומוכנות לקבלה באותם מישורים. צבע שמביא שלווה. האור הלבן סימלי למציאות האולטימטיבית נירוונה, או מודעות אלוהית.
חזרה למעלה

מג'נטה - צבע של איזון, הילינג רוחני. צבע של שלמות והשלמה.צבע המשמש כמסננת ומאפרת לנו להתפטר מדברים שאינם רלוונטיים יותר בחיינו. משפר התפתחות רוחנית. לאלה השואפים להתקדם בפיתוח המודעות ולצאת למסע רוחני שאין לו גבולות – מומלץ צבע זה..
חזרה למעלה

שחור – הצבע השחור מסמל את האפל, את החשכה, את הלילה, הדיכאון,  מתחבר לרשע, מסמל את הלא כלום, כניעה והיעלמות. אנשים שלובשים שחור –שמים הגנות. צבע שחוסם, כאילו אומר "אל תתקרבו אלי, אל תגעו בי, אני מרוחק..." (לפי האסכולה האינדיאנית השחור הוא חדירה לעומק). יחד עם זאת יש כאלה (נוצרים למשל) שרואים בצבע זה התחדשות ותחיית המתים. כמו יש אלו המייחסים לצבע זה חוכמה ואלגנטיות.
חזרה למעלה

אפור - צבע ניטראלי המזוהה לעיתים עם אבל, סבל.
אך, לא כמו שהוא נשמע אפרורי כזה, גם לו יש תפקיד משמעותי הוא מאזן בין הדיכאון לאלה הסובלים ממנו ביום סגרירי ומרגיע את אלה עם עודף המרץ. אפור לאנשים שגרתיים יכול רק לקבע אותם יותר, אך אפור לאנשים יצירתיים ושמחים יכול רק לאזן ולהרגיע אותם. צבע המזוהה עם הירח.
חזרה למעלה

 

זהב – צבע זה מסמל את אלוהים המתגלם באור טרם בריאתו ואת הכוח האלוהי. צבע זה מזוהה עם כל אלילי השמש.  העיקרון של צבע זה הוא נשי והאנרגיה המשלימה שלו הוא האפור, הצבע המזוהה עם הירח. באלכימיה , רואים את הזהב כתמצית השמש, איזון כל התכונות המתכתיות. בכל הדתות יש התייחסות שונות לזהב אך המשותף לכולם שהזהב הוא בעל עוצמה חזקה ביותר.
חזרה למעלה

 

 

   עבור לעמוד חכמת הצבעים. הקלק כאן

 

 

 

 

הצטרף לרשימת תפוצה
שם אימייל

מפת האתר


כל הזכויות שמורות© Rafaela

 

 

שותפי תוכן: | עיצוב תעשייתי | עיבוד תמונה |  דפי צביעה לילדים | אטרקציות לאירועים