אבני החושן בעידן החדש

האבנים ייצגו את השבטים בהתאם לאופיו של כל אחד מהשבטים כאשר השילוב של שתים עשרה האבנים בלוח אחד מייצג את השוויון שבין בני אדם בעלי רקע שונה ורמות שונות של השכלה, חוכמה, יופי והכנסה.
הלוח בצורת ריבוע כאשר הגובה והרוחב זהים. היות והלוח טרם נמצא, קיימים חילוקי דעות לגבי זיהוי חלק מן האבנים.
על היבטים שונים של אבני החושן בעידן החדש כגון: השפעת המינרל על הרבדים הנפשיים והמנטליים, השפעת המינרל על הצ'אקרות, השפעה רוחנית וסגולות הריפוי ניתן לקרוא בהמשך.

'האורים והתומים' והאפוד שימשו כמערכת לקבלת תשובות מהאל, בדרך כלל בתיווך הכוהן הגדול. התשובות היו מסוג של כן/לא, ע"י הארה או אי-הארה של אבני החושן שבאפוד או  'האורים והתומים' (אור ותום =  אור וחושך). בכך דמתה המערכת לסוג של מחשב בינארי (שתי אפשרויות, 0,1) קדום. השאלות שנשאלו היו לדוגמה: האם לצאת למלחמה, כן/לא, או,  האם מי שמעל בחרם היה משבט ראובן - כן/לא, האם משבט יהודה כן/לא וכו'... 

למשמעויות נוספות של אבני החושן ולפרטים מדויקים יותר על צבע וצורת האבנים, ניתן לעיין בויקיפדיה

שבט ראובן - אודם (רובי - Ruby)
ruby

הרובי הינה אבן המוכרת כ"מלכת האבנים"  צבעיה הם אדום-יין, ורוד, אדום וכתום. היא עשויה להיות שקופה או אטומה. היא מאבני החן היקרות . מבוקשת לשיבוץ בתכשיטים יוקרתיים זו מסמלת שפע, אהבה וזוגיות טובה. אבן רוחנית.

שבט שמעון - פטדה (טופז - Topaz)
Topaz טופז

הטופז מופיע במגוון צבעים: כחול, ורוד, לבן, ירוק-אדמדם, צהוב, זהב חום, אפור ושקוף.היא מתגבשת בצורת חלוקי אבן וגבישים מינסרתיים

שבט לוי - ברקת (אמרלד - Emerald)
emerald אמרלד

האמרלד בעלת צבע ירוק בהיר וניתן למצאה בגבישים מינסרתיים.. נחשבת לאחת מאבני החן היקרות והמיסטיות.

שבט יהודה - נופך (גארנט - Garnet)
Garnet גארנט

הגארנט מתגבשת בגושים, גרגרים או שכבות שטוחות. אנו מבחינים במגוון רב של צבעים ביניהם בצבע אדום רובי, חום, כתום, בצבע קינמון ירוק ועוד.אבנים אלו הוכרו כאבנים מגוננות רבות עוצמה ונחשבו לקדושות לשבטים רבים בצפון אמריקה, דרום אמריקה ואפריקה.

שבט יששכר - ספיר (ספיר - Sapphire)
Sapphire ספיר

הספיר הינה אבן חן יקרה .. אבן פופולרית. לספירים היסטוריה ארוכה בהקשר הדתי. למשל, הבודהיסטים מאמינים שהיא מביאה להארה רוחנית ולמסירות רוחנית.משמשת כסמל לחכמה שמיימית.

שבט זבולון  - יהלום (דיימונד - Diamond)

Diamod יהלום היהלום הינה האבן החן  היקרה ביותר. נחשבת ל"מלך המינרלים" היינו למלך הקריסטלים. היהלום הינו המינרל  בעל דרגת הקושי הגבוהה ביותר בטבע. ניתן חתוך יהלום אך ורק ע"י שימוש ביהלום אחר. הוא מופיע במגוון צבעים כגון: שקוף, שחור, לבן, צהוב אדום, כחול, ירוק ,כתום וחום.

שבט דן - לשם (אופאל - Opal)
Opal אופל

אבן זו מאופיינת במיסתורין האופף  אותה. היא יפיפיה ומשקפת את כל ספקטרום הצבעים מלבן חלבי ועד שחור. אבן זו  היא מתגבשת בצורת גושים.  סגולות רבות לה.

שבט נפתלי - שבו (אגת- Agate)
Agate אגתה

לאגת צבעים וצורות רבים . חלק מעוטר בצורות מרהיבות עין  כאילו ויד אדם צייר על האבן. כל אבני האגת נחשבות למחזקות את הקשר לאדמה ולממלכת הצמחים. אבנים אלו שייכות למשפחת הקלצידוני ומשמשת לטיפול ברבדים רבים של ההווייה במצבים נפשיים וגופניים בלתי מאוזנים.

שבט גד - אחלמה (אמתיסט - Amethyst)
Amethyst אמטיסט

אמתיסט הוא סוג של קוורץ והיא מתהווה בגבישים ובגושים וכן במושבות. צבעה סגול. ניתן למצוא אמטיסט בצבע לבנדר בהיר. לפעמים היא מופיעה כשקופה או אטומה. סגולותיה רבות. היא מתחברת  לצ'אקרת העין השלישית וכן לצ'אקרת הכתר.. סגולות הריפוי שלה רבות.

שבט אשר - תרשיש (אקוומרין- Aquamarine)
Aquamarine אקוומרין

האקוואמרין הינה המפורסמת באבני התרשיש (בריל) היא מתגבשת בצורת מנסרה. צבעה ירקרק-תכלת בהיר שקוף, לעיתים כמעט כמעט חסר צבע. אבן זו מכונה גם "אזמרגד כחול" או אבן הגבורה" היא מחוברת  אל כוחם של הירח והמים. סגולותיה רבות.

שבט מנשה ושבט אפרים - שוהם (אוניקס - Onyx)
* אפרים ומנשה הם בני יוסף ונקראים גם 'שבטי יוסף'
Onyx אוניקס

האוניקס הינה בעלת צבעים רבים כגון : שחור בוהק, ירוק עם פסים חומים ולבנים. גם צבע הורוד מקשט אותה. היא סוג של קלצידוני. מתגבשת בדרך כלל בשכבות. אבן שניתן לגלף בה בעדינות ולעשות קישוטים שונים. וכלי נוי..

שבט בנימין - ישפה (ג'ספר - Jasper)

Jasper ג'ספר

הג'אספר מתהווה לרוב בגושים ובתצורות גדולות והיא בעלת מגוון רב של צבעים כגון: אדום, אדום כהה, כתום, חום, חום בהיר צהוב, ירוק, כחול. צורתה כה יפה שניתן לחשוב שאומן דגול צייר עליה.

 - רוצה לקרוא עוד על אבן כלשהי? חפש בבילון:


הצטרף לרשימת תפוצה
שם אימייל

מפת האתר


כל הזכויות שמורות© Rafaela

 

 

שותפי תוכן: | עיצוב תעשייתי | עיבוד תמונה |  דפי צביעה לילדים | אטרקציות לאירועים